T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Batman Müftülüğü

20.05.2020

BATMAN İL MÜFTÜLÜĞÜ BÜNYESİNDE KADİR GECESİ ÇEŞİTLİ PROGRAMLARLA İHYA EDİLDİ.

KADİR GECESİ PROGRAMLARININ İLKİ SAAT 16’DA BATI RAMAN KYK YURDUNDA KORONAVİRÜS NEDENİYLE KARANTİNADA BULUNAN VATANDAŞLAR İÇİN SOSYAL MESAFE VE GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ. PROGRAMDA KURAN-I KERİM, İLAHİ VE KASİDELER OKUNDU, DUA’LAR YAPILDI.

 SAAT 17.30’DA BATMAN İL MÜFTÜMÜZ TURGUT ERHAN CANLI YAYIN RADYO PROGRAMIYLA KADİR GECESİNİN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN BİR SAATLİK BİR SÖYLEŞİ YAPTI.

BATMAN İL MÜFTÜLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN KADIR GECESİ ÖZEL PROGRAMI MEHMET EMİN TERECE CAMİİNDE SAAT 20.30’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

PROGRAM KURAN-I KERİM TİLAVETİNİN ARDINDAN İL MÜFTÜMÜZ TURGUT ERHAN’IN KADİR GECESİNİN MANEVİ İKLİMİ İÇERİKLİ BİR KONUŞMA YAPTI.

İL MÜFTÜMÜZ ERHAN: “İSLAMİYET’TEN ÖNCE CAHİLİYE ZULÜMLERİN ARTTIĞI BİR DÖNEMDE ALLAH(C.C.) İNSANLARI DOĞRU YOLA SEVK ETMEK VE HAKKA YÖNELTMEK İÇİN HZ. PEYGAMBERİ VE KUR’AN-I KERİMİ GÖNDERDİ. KUR’AN-I KERİM, AYLARIN SULTANI RAMAZAN AYININ İÇERİSİNDE OLAN KADİR GECESİNDE NAZİL OLDU. BU GECE İLAHİ RAHMETİN, BEREKETİN, MAĞFİRETİN, FEYZİN VE NURUN TECELLİ ETTİĞİ, DUALARIN KABUL EDİLDİĞİ, İYİLİKLERİN, HAYIRLARIN VE HASENATLARIN MAKBUL OLDUĞU BİR GECEDİR.” DEDİ.

İL MÜFTÜMÜZ ERHAN. “KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYOR VE BU GECENİN BAŞTA CENNET VATANIMIZ OLMAK ÜZERE TÜM İNSANLIĞIN BARIŞ, HUZUR VE SAADETİNE, BÜTÜN MÜMİNLERİN DE AFFINA VESİLE OLMASINI CENAB-I ALLAH’TAN NİYAZ EDİYORUM.” DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLADI.

KONUŞMANIN ARDINDAN MÜFTÜLÜĞÜMÜZ PERSONELİ MEVLİTHANLARIN OKUDUĞU TÜRKÇE, KÜRTÇE VE ARAPÇA MEVLİT,İLAHİ VE KASİDELERLE SONA ERDİ.

BATMAN MÜFTÜLÜĞÜMÜZ VE BATMAN BELEDİYESİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN CANLI OLARAK YAYINLANAN  KADİR GECESİ ÖZEL PROGRAMI YAKLAŞIK 1.5 SAAT SÜRDÜ.