T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Batman Müftülüğü

26.07.2018

İl Müftümüz, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” Diyerek İlk Kurban Bağışını Yaptı

İl Müftümüz Turgut ERHAN, TDV Batman Şubesinde "2018 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" programı tanıttı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini söyleyen İl Müftümüz ERHAN, “25 yıllık tecrübesi ile Emanetleriniz emanetlerimizdir düsturu ile kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla yürütmektedir. Vakfımızın "dini esaslara uygun ve güven veren" bir yapılanmayla bu yıl da gönül coğrafyasına hizmet etmeye hazırdır. Bu yılki sloganımız  "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla hareket edilecektir. Bu kapsamda, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlığımızın, TDV görevli ve gönüllülerimizin nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirilecektir.” Dedi.

2017 yılında Türkiye’nin farklı İl ve İlçelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan Batman’a 175 hisse kurban geldiğini söyleyen İl Müftümüz ERHAN, “Vekâlet yoluyla Batman’a gönderilen kurban hisseleri için titizlikle kurbanlarımızı seçip satın alarak, Din gönüllülerimizin nezaretinde kesimini gerçekleştirip ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırdık.” Dedi.

İl Müftülüğümüze veya TDV Batman şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceğini söyleyen İl Müftümüz ERHAN, “Vatandaşlarımız, 'www.tdv.org' ve 'bagis.tdv.org' adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra İlçe Müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.” Dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2018 vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini vurgulayan İl Müftümüz ERHAN, “Kurbanlarımız başta ülkemiz olmak üzere mazlum coğrafyalarda yaşayan tüm kardeşlerimize umut olsun.” Diyerek Batman’daki ilk kurban bağışını gerçekleştirdi.