T.C. BATMAN VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Hayırsever Batmanlı Dükkânlarını Diyanete Vakfetti

21.12.2017

Hayırsever Batmanlı Dükkânlarını Diyanete Vakfetti

İlimiz Gültepe Mahallesinde yaşayan hayırsever Orhan ALPNAR, mülkiyeti kendisine ait olan 3 dükkânı, Kur’an Kursuna çevrilmesi için Diyanet Vakfına vakfetti.

Hayırsever vatandaşımıza, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa TUTKUN’un imzaladığı teşekkür belgesini İl Müftümüz Turgut ERHAN verdi.

Sadaka-i cariyyenin bu davranış olduğunu ifade eden İl Müftümüz Turgut ERHAN,” Vakıflar, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun tezahürüdür. İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i cariye (sevabı devam eden sadaka) faydalanılan ilim ve kendisine dua eden hayırlı evlat” diye konuştu.

Güzel bir gelecek için insanların yetiştirildiği Kuran Kurslarının yapımına önem verilmesi gerektiği ifade eden İl Müftümüz TERHAN, “Vakıf kurumlaşmış bir yardım anlayışını ifade eder. Dinimize göre herşey fani, baki olan yalnızca Allah (c.c.)’tır. Mutlak hakim O’dur. Mülk O’nundur. Bu sebeble Allah’ı seven, başta insan olmak üzere bütün yaratıkları sever. Bu anlayışla hareket eden kişi “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olan, malın en hayırlısı Allah yolunda harcanan, Allah yolunda harcananın da en hayırlısı halkın en çok ihtiyaç duyduğu şeyi karşılayandır.” düsturunu kendisine rehber edinir.”dedi.

Kendisine ait dükkânları Kuran Kursuna çevrilmek üzere Diyanet Vakfına bağışlayan hayırsever kardeşimiz Orhan ALPNAR’a bu güzel ve anlamlı davranışı için teşekkür eden İl Müftümüz ERHAN, “Bunun hayırsever vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum.” Dedi.
 

Fotoğraflar