T.C. BATMAN VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

2018 Yılı Hac Önkayıt ve Yenileme İşlemleri Başladı

20.12.2017

2018 Yılı Hac Önkayıt ve Yenileme İşlemleri Başladı

Hac farizasını yerine getirmek isteyen, İlk defa kayıt yaptıranlar ile önceki yıllarda kaydı olan vatandaşların 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında işlemleri yapılacaktır.
İl Müftümüz Turgut ERHAN, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;
“Bu sene Başkanlık tarafından Otomatik Kayıt Yenileme işlemi yapılacaktır.

Önceki yıllarda kayıt yaptıran vatandaşların kayıt yenileme ve ilk defa kayıt yaptıracakların işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başkanlık tarafından daha önce hac kaydı olup ve 2017 yılında hac kurasına katılan ancak kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri Otomatik olarak yapılacaktır.

2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımızın ise kişi başı 20 TL ön kayıt ücretini anlaşmalı bankalardan birine yatırdıktan sonra elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklerimize bizzat gelerek kayıtlarını yapabileceklerdir.” Dedi.

Vatandaşların iletişim bilgilerini mutlaka güncellemeleri gerektiğini söyleyen İl Müftümüz ERHAN, “Vatandaşlar, iletişim bilgilerini elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek güncellemeleri daha sonraki süreç için önemlidir.”dedi.

İl Müftümüz ERHAN, “2017 yılı ve önceki yıllarda hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının; hacca gitme, hac konaklama türlerini tercih etme ve varsa kuraya beraber katılmak istediği kişilerde değişikliklerini 21-29 Aralık  2017 tarihleri arasında yapabileceklerdir.” Dedi.